Інструкції для батьків щодо дистанційного навчання в умовах карантину

1.Щоденно заходити на Інтернет - ресурси.
2.Контролювати виконання дитиною всіх  запропонованих завдань.

3.Не відмовляйтеся від режиму дня і намагайтеся домогтися його виконання.

 4. Підготуйтеся до онлайн-навчання технічно. Комп'ютер, доступ до мережі, мікрофон - мінімальні вимоги до початку занять.

5. Вивчіть хід проходження уроків, теми,  ознайомтесь з графіком виконання завдань.

6. Якщо ваша дитина добре знайома з комп'ютером і не відчуває труднощів комунікації онлайн, дайте йому більше свободи.

7.Слідкуйте за тим, щоб ваша дитина  не просиджувала за комп'ютером з ранку до вечора без перепочинку. Після проходження кожного уроку, а то й частіше радимо проводити фізкультхвилинку.

8.У разі якщо дитина відчуває труднощі користувача, допоможіть йому пристосуватися до продуктивної роботи з комп'ютером. Пройдіть кілька уроків разом з ним. Якщо у вас виникають питання або зауваження з приводу навчального матеріалу, зв'яжіться, будь ласка, з вчителем.(класним керівником)

9. Простежте за комунікацією дитини і вчителя. Незважаючи на те, що це дистанційне навчання, такий контакт повинен стати обов'язковим. Зворотній зв'язок з учителем - важливий фактор засвоєння знань. Дитина повинна бачити свої успіхи і працювати над помилками.(виконанні завдання надсилайте на електроннну пошту вчителів.)

10.Слідкуйте за тим, щоб окрім проходження уроків ваша дитина  гуляла, добре харчувався, сиділа у зручній позі, не псувала зір. Робота над навчальним матеріалом повинна проходити в комфортних, сприятливих до навчання умовах.

5 ідей для проведення корисного дозвілля з дітьми:

• Настільні ігри неодмінно мають захопити вашу дитину. Їх варто обирати за віком. Для учнів початкової школи буде цікаво пограти у «ходилки-бродилки з кубиком», для підлітків та старшокласників – монополію та інші ігри, які розвивають логічне мислення. Лото, карти, пазли – теж будуть цікаві для дітей будь-якого віку.

• Заняття для розвитку теж будуть доречні. До цієї категорії можна віднести розмальовки, ліплення з пластиліну. Звичайно ж, такий вид діяльності сприяє розвитку творчих здібностей. А ще можна запропонувати дитині виготовити фотоколаж сім’ї. На великому аркуші паперу можна намалювати велике дерево, на гілках якого приклеїти фотографії членів сім’ї. Таке заняття неодмінно сподобається вашій дитині.

• Хатні справи. Долучайте дітей до домашньої роботи – їм цікаво, а для вас неабияка допомога. Можна разом помити посуд, приготувати смачну страву або полити вазони. А ще можете разом з дитиною посадити якусь рослину в горщик та стежити за її ростом.

• Звичайне читання перетворіть у гру. Після прочитання казки або оповідання спробуйте разом з дитиною влаштувати за її мотивами домашній театр. Цікавим для дітей буде також театр тіней. Для цього необхідно встановити настільну лампу біля стіни і руками показувати фігури тварин.

 

Кожним мамі та татові корисно задавати собі одне запитання: «Коли моя дитина підросте і буде згадувати своє дитинство, що вона буде пам’ятати?» Відповідаючи на це запитання кожен повинен зрозуміти, чи правильно дитина проводить своє дозвілля. Зрозуміло, що батьки, які прийшли з роботи, не завжди можуть активно проводити з дитиною час. І телефон для батьків інколи є рятівним. Але пам’ятайте, що діти дуже швидко виростають. Тому шукайте скрізь балансу – аби був час і для себе, і для дитини

 

 


Безпека дітей на дорозі: познач дитину у темряві

З настанням ранніх вечорів діти, що повертаються зі школи додому, йдуть на курси, гуртки, виходять на прогулянки, найбільше підпадають під ризики дорожньо-транспортного травматизму. На відміну від дорослих, маленькі пішоходи є менш уважними на дорозі і менш помітними для водіїв. У зимовий період, у темний час доби вірогідність ДТП, у т .ч. на пішохідних переходах, збільшуються втричі – через знижену видимість, мокрі та слизькі вулиці. За минулий рік, за даними Нацполіції, на дорогах в Україні загинули 168 дітей, майже 4 тис. – потрапили в аварії та отримали травми.

 

Міжнародний благодійний фонд «Допомоги постраждалим внаслідок ДТП» закликає батьків ретельніше стежити за безпекою дітей на дорозі – щоразу нагадувати правила поведінки, по можливості супроводжувати у вечірній час, і ОБОВ’ЯЗКОВО – одягати світлоповертальні елементи. Тим паче, що необхідність їхнього використання пішоходами віднедавна закріплена на законодавчому рівні.

 

Ефективність світлоповертальних елементів на одязі доведена і підтверджена мільйонами водіїв у всьому світі – пішохода зі світловідбивачами помітно на дорозі як мінімум за 130-150 м, при дальньому світлі фар – за 300-400 м.

 

Найбільш дієвими серед світлоповертальних елементів, на думку фахівців, є ремені або жилети, які роблять постать помітною на дорозі з усіх сторін. Саме тому їх найчастіше використовують в професійній сфері. Можна обрати і простіший бюджетний варіант – брелки, підвіски, наліпки, стрічки тощо, але тоді їх має бути більше і розміщувати такі елементи теж треба правильно.

 

Хоч і дорожчі по вартості, але ремені та жилети є надійнішими, якщо мова йде про безпеку дітей. Для дошкільного, молодшого шкільного віку рекомендують обирати  жилети. Вони легко одягаються і знімаються, щоб дитина змогла впоратися самостійно, дуже ефективні для групових виходів. Старшокласникам більше підійдуть ремені, особливо ефективні вони у поєднанні зі світлоповертальними браслетами чи стрічками.

 

Обираючи ремінь або жилет, рекомендуємо звертати увагу на якість світлоповертального полотна: дійсно якісна світлоповертальна стрічка повинна мати лише тканинну основу, при спрямуванні потоку світла яскраво освітлюватися з усіх сторін (перевірити це можна ліхтариком або сфотографувавши на мобільний телефон зі спалахом), логотипи виробника на ній або інші маркування не стиратися. В ідеалі продукція має бути сертифікованою та супроводжуватися інструкцією з догляду.

 

Рекомендуючи лише найкраще, Міжнародний благодійний фонд пропонує брендову світлоповертальну продукцію від торгової марки 3М – світового лідера у сфері виробництва матеріалів зі світлоповертання. Регульовані та нерегульовані ремені, браслети та дитячі жилети «Бджілка» пошиті за найвищими стандартами якості в Україні. Перевагою їх є високий рівень яскравості та видимості навіть за поганих погодних умов (ЗМ виготовляє матеріали у першу чергу для професійного застосування), стійкість до зносу – зберігає функцію світлоповертання навіть після 60 циклів прань, легкість в догляді та використанні. Детальніше за посиланням bdr.in.ua

 

Тож подбайте про безпеку свої дитини – обов’язково забезпечте її світлоповертальними елементами! 

Цікаве для батьків

Download
лист М_нцифри про е Малятко.pdf
Adobe Acrobat Document 191.8 KB

Безпечна поведінка

Download
батькам про інтернет безпеку.pdf
Adobe Acrobat Document 2.9 MB
Download
Звернення_до_бат_кiв (2).pdf
Adobe Acrobat Document 341.8 KB
Download
домашнє насильство.pdf
Adobe Acrobat Document 511.2 KB

Пам'ятка для батьків

Опікунство

Download
Про_дiтей-сирiт_вебинар.jpg
JPG Image 607.5 KB