Архів новин школи 2017-2018 н.р.


29 січня 1918 рік.. Віколомна дата в українській історії. Юні патріоти стали на захист української державності та віддали своє життя за українську незалежність.

       В закладі до річниці подій під Крутами було проведено урок пам’яті, який підготували  вчителі Панченко А.В.та Іванова Л.М. Розповідь вчителів про трагічні події початку століття, криваву сторінку визвольних змагань українців супроводжувалися демонстрацією тематичних слайдів.

        Також учні мали змогу продивитися відеоролик про те, як студенти йшли в бій, як перед смертю вони співали український гімн «Ще не вмерла Україна».    Учасники заходу наголошували на тому, що трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну.  Наприкінці заходу учні зазначали, що в масштабах всесвітньої історії ця битва не зовсім значна, вона не є зразком військового мистецтва, однак є символом нескореного духу нашої нації. Тож, Крути ввійшли в історію України як символ національної честі та гідності, оскільки ті юні хлопці поклали свої голови для кращого життя нащадків.


27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту. З метою просвітницької роботи, ознайомлення учнів з трагічними сторінками історії - Голокостом, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших націй, виховування почуття гуманності та формування толерантності у міжнаціональних відносинах 29-го січня в закладі було проведено заходи щодо відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, в яких взяли участь учні 2-11 класів та вчителі школи. Було проведено захід  «Скорботна свічка пам’яті», під час якого, учні запалили свічку та приєдналися до загальної печалі, вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. Перегляд презентацій, документальних фільмів, відеозапису "Бабин яр", під час яких діти обговорювали почуте та побачене. Вони були дуже вражені подіями минулого.


22 січня 2018 року у закладі пройшли заходи з нагоди відзначення Дня Соборності України

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.

 З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України було організовано та проведено ряд заходів:

- виховні години: «Україна – держава соборна, одна на всіх, як оберіг»;

- книжкова тематична виставка літератури "Соборна Україна від ідеї до життя"


29 грудня в закладі  відбулися новорічні ранки. Учні продемонстрували свої  таланти: співали пісні, розказували вірші, танцювали, показували сценки. За що  отримали від Діда Мороза солодкі подарунки. Свято вдалося !!!      


19 ГРУДНЯ - ДЕНЬ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня,  у День Святого Миколая

Це свято найбільше чекають діти. Напередодні цього дня малюки  пишуть листи до Чудотворця, а перед святом згадують всі свої добрі і погані вчинки, зважують: чого більше. Свято містить у собі й виховну функцію, адже для того, щоб отримати бажані подарунки, дитина впродовж року повинна бути слухняною.

За традицією, у ніч з 18 на 19 грудня діти очікують на подарунки від Святого Миколая, які вони зранку знаходять під подушками.

19 грудня в День Святого Миколая для учнів початкових класів нашого закладу відбулося  свято «Скоро, скоро в рідний край завітає Миколай…»  Вчителька початкових класів Іванова Людмила Миколаївна підготувала цікаве свято зі своїми вихованцями. Учні все ретельно підготували.  Гості,батьки, які прийшли подивитися раділи виступам дітей. Були проведені  веселі ігри, конкурси, учасники отримали солодкі призи. Від депутата Дніпропетровської обласної ради Зубрія Д.О. діти в цей день отримали солодкі подарунки.


З 11 по 15 грудня 2017 року в закладі проходив тиждень російської мови та зарубіжної літератури. Це своєрідний звіт, демонстрація досягнень як вчителів, так і учнів. Специфічною ознакою цього тижня є відкритість і неформальність, настанова на швидку реалізацію особистісно значущого задуму на "кінцевий результат".

 11 грудня. Вчитель російської мови та зарубіжної літератури Дрозд Л.М. провела засідання клубу веселих і начитаних для учнів 8-11 класів

12 грудня вчитель зарубіжної літератури Дерхо Віктор Вікторович провів для учнів 8-11 класів усний журнал «Зарубіжні письменники і Україна».

13 грудня вчитель початкових класів Панченко Алла Валентинівна провела для учнів 3,4 класів подорож-гру «Країна Мудрегелія». Було проведено вчителем російської мови Дрозд Л.М. відкритий урок з російської мови у 8 класі.

14 грудня для учнів 8-9 класів Дрозд Л.М. було проведено інтелектуальну гру «Знавці російської мови».

На протязі тижня учні розгадували кросворди, ребуси, загадки.

 15 грудня підведено підсумки тижня


10 грудня – Міжнародний День захисту прав людини.

З нагоди цього свята у закладі з 04 грудня по 07 грудня стартував тиждень прав дитини і людини. Тиждень почався годиною спілкування для учнів 5-11 класів «Права людини – права дитини». Було проведено конкурс малюнків «Я малюю світ права» (1-4 класів),  випуск правових бюлетенів «Мої права – мої можливості», розв’язування ребусів, кросвордів. Закінчиться тиждень проведенням інтелектуального турніру «Найкращий правознавець» для учнів 8-11 класів.

 


Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років. На виконання Указу Президента України від 26 листопада 1998 року №1310 «Про встановлення Дня пам’яті жертв голодоморів 1932-1933 років, та з метою гідного вшанування пам'яті жертв голодоморів в Україні, патріотичного виховання підростаючого покоління в  закладі 27.11.2017 пройшли заходи по вшануванню пам'яті жертв голодомору. Учні 5-11 класів запалили свічки в пам'ять невинних жертв, в класах пройшли тематичні виховні години присвячені цій сумній даті. 

Пам’ять людей про голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам’ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приневолене мовчання... Довго чекали, але дочекались коли ожила, проснулась людська пам’ять, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії, віддаленої від нас десятиліттями.


 

Щорічно в третій четвер листопада  відзначається День відмови від куріння. Мета Міжнародного дня відмови від куріння — сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення в боротьбу проти куріння всіх верств населення, профілактика тютюнопаління й інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я. Тому у нашому закладі було проведено  виховну годину, покликану просвіщати учнів про шкоду нікотину і способи відлучення від куріння, зумовивши їх вибір на користь чистих легень.


Міжнародний день терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995 року з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.

16 листопада 1995 року держави-члени ЮНЕСКО ухвалили Декларацію принципів терпимості. В 1996 році Генеральна Асамблея запропонувала державам-членам щорічно 16 листопада відзначати Міжнародний день толерантності, приурочивши до нього відповідні заходи, орієнтовані як на навчальні заклади, так і на широку громадськість. Тепер відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/51/95.

 

У нашому закладі 16 листопада були проведені заходи приурочені цьому дню. Діти зробили висновки, що кожен повинен прагнути підтримувати принципи терпимості, взаємної поваги та мирного співіснування. Ми повинні бути завжди готові усувати стереотипи і спотворені уявлення і виступати на захист жертв дискримінації.


З 13 по 17 листопада 2017 року в закладі проходив тиждень фізики та інформатики. Вчитель фізики та інформатики Ласкава Анастасія Володимирівна  ознайомила учнів з  планом проведення заходів. Було проведено конкурс малюнків для учнів 1-7 класів «Світ очима фізики», гра «Фізичне лото» для учнів 9 класу, інформаційний бум (9-11 класи), комп’ютерний турнір (7-8 класи), інтелектуальна гра «Розумники й розумниці» (8-9 класи), урок-подорож «Механічний рух» у 7 класі, конкурс операторів «Золотий диск» (7-11 класи), вікторину «Фізика – цариця наук» (7-11 класи). На протязі тижня учні розв’язували ребуси та кросворди.


9 листопада - День української писемності та мови

 Це свято було встановлено Указом президента України від 6-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора - послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

9 листопада на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з’ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово. 

У День української писемності та мови стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика.

Традиційно в  нашій школі  були проведені заходи до цього свята:

- перегляд відеофільмів "Історія української писемності", "Першодрукар - Іван Федоров";

- вікторини "Як ти знаєш українську мову" (5-11 класи), "Знавці української мови" (2,4 класи)

- виховна година "Мово моя українська, батьківська, материнська" (3 клас)


У наше село завітала чудова урожайна пора, а разом з нею в заклад прийшло і свято Осені. Це традиційний захід для нашої школи, яке цьогоріч було проведено 27 жовтня 2017 року.

Погожої жовтневої  днини учні, батьки та педагогічний  колектив зібралися у святково прибраній залі, щоб відсвяткувати за традицією свято врожаю і скласти шану роботящим рукам. Ведучі свята разом з учителем біології Лясковською Іриною Ігорівною радо привітали всіх присутніх, запросили у гості до золотої чарівниці Осені.

До цього свята готувалися всі. Діти оформляли осінні композиції, проявляючи неабияку фантазію. Вони старанно підготувалися до свята, і тому так весело і затишно було всім у залі. Присутні із задоволенням подивились театралізоване дійство. З учнями проведено конкурси, ігри. Тут діти змогли позмагатися у кмітливості, швидкості й спостережливості, за що й отримали призи. Було багато гумору, веселощів та закликів, купувати все те, що подарувала нам багата і щедра осінь. 

 

 

 


Безпека – це життя людини,

Безпека – це наше майбуття.

Прийміть до серця світ природи –

Прекрасне буде всіх життя!

З метою набуття у підростаючого покоління навичок свідомого, поважного ставлення до збереження здоров’я і життя людей  в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, залучення дітей до масово-роз’яснювальної роботи з питань безпеки життєдіяльності  з 23 по 27 жовтня 2017 року у школі  проходив Тиждень  безпеки життєдіяльності.


Кожна дитина почуває себе у безпеці тоді, коли знає, як правильно діяти у певній ситуації. Сьогодні, навчаючи дітей правилам безпеки життєдіяльності, ми закладаємо надійний фундамент знань на майбутнє.

Відповідно до тематики Тижня в комплексі були проведені заходи:

- перегляд відео "Життя підлітків у безпеці" ( члени НАРКОПОСТУ, відповідальна Мазур Л.А.)

- гра "Безпека дитини" (1-4 класи, відповідальні вчителі початкових класів)

- подорож-гра "Країна Безпекія" (5-7 класи, відповідальна вчитель основ здоров’я Дрозд Л.М.)

 

- виставка демонстративних матеріалів: 5 клас "Безпека в оселі", 6 клас "Обережно!Отруйні гриби!", 7 клас "Увага! Дорога! Небезпека поруч!", 8 клас "Природні небезпеки", 9,11 класи "Терористичні акти"14 жовтня в Україні відзначають Покрову Пресвятої Богородиці, День захисника України, День українського козацтва. Впереддень цих важливих для нашої країни дат у нашому навчальному закладі  відбулися заходи “Ми діти козацького роду” (козацькі  змагання та розваги, перегляд відеофільму "Історія козацтва").   


  Як відзначають експерти ООН та ВООЗ, миття рук рятує тисячі дитячих життів щодня. «Брудні руки» є однією з головних причин високої дитячої смертності в Азії та Африці. Через немиті руки в організм людини потрапляють збудники холери, вірусної пневмонії, гепатиту, грипу та гострих респіраторних захворювань. Не можна не помітити, що така проста гігієнічна процедура, як миття рук, здатна попередити не тільки зараження організму шкідливими вірусами та інфекціями, але і зробити життя людини більш комфортним, приємним і безпечним. Організація Обєднаних Націй і,зокрема, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оголосили 15 жовтня "Всесвітнім днем миття рук".  Уперше Всесвітній день миття рук відзначали  в 2008 році. В початкових класах нашої школи 13 жовтня  пройшли заходи під гаслом "Чисті руки - запорука твого здоров'я". Для учнів  влаштовано гігієнічні акції, було роздано інформаційні буклети, 


12 жовтня 2017 року у селі Зелена Балка – знаменна, довгоочікувана мешканцями, подія. Тут відбулося урочисте відкриття водогону. Сільський голова Олександр Олександрович Зубрій та громада зустрічали у себе гостей з області. На святі виступали учні нашої школи. Вокальний колектив "Інгульчанка" прикрасили концерт своїм многоголосим співом. Символічно була перерізана стрічка і відкрито водопровідний кран. 


29 вересня 2017 р. у навчальному закладі відбулося свято, приурочене Дню працівників освіти, яке зібрало в дружнє тепле коло нашу шкільну родину та стало справжнім виявом людяності і доброти, поваги до праці педагога.


8 вересня з нагоди Дня фізичної культури і спорту в навчальному закладі пройшли спортивні змагання. В ході яких учні продемонстрували свої вміння у естафетах та конкурсах, а також відпочили на свіжому повітрі.


1 вересня в Зеленобалківському НВК пролунав Перший дзвінок, який покликав за парти 70 вихованців закладу. До шкільної родини приєдналося шість першокласників. Вітаємо всіх учасників навчального процесу та бажаємо сил, натхнення та професійних здобутків.


Шановні батьки!

Звертаємо Вашу увагу на те, що   ігри Fear”, „Fear 2”, „Fear 3” „Postal 2: Раздели боль” містять елементи насильства та жорстокості, отже відповідно до статті 2 Закону України „Про захист суспільної моралі” можуть розповсюджуватись на території України виключно за умов дотримання обмежень, встановлених законодавством. З метою унеможливлення доступу школярів через мережу Інтернет до комп’ютерних ігор „Fear”, „Fear 2”, „Fear 3” „Postal 2: Раздели боль”, що містять елементи насильства й жорстокості, необхідно додатково здійснити заходи щодо фільтрації контенту. За допомогою звертайтеся до вчителя інформатики Ласкавої А. В.